VII MIHLSons-XXI 2019
Espectáculo de música e danza

Olladas no tempo

Xoves 11 Abril
18:30H
Centro Cultural O Vello Cárcere
Lugo

ESPECTÁCULO DE MÚSICA E DANZA CONTEMPORÁNEA

PROGRAMA
Polo Vallejo Tactus (2006) percusión e danza
El Llibre Vermell de Montserrat Mariam Matrem Virginem (s. XIII – XIV) ensemble de clarinetes, percusión e danza
María Mendoza Azul (2015) vibráfono, electrónica e danza
Tomás Luis de Victoria Magnum Mysterium (s. XVI – XVII) ensemble de clarinetes e danza
Uxío Domínguez Alegorías*(2019) marimba, electrónica e danza
Joan Baptista Comes Vamo, plimo y adoremo (s. XVII) ensemble de clarinetes, percusión e danza
João Pedro Oliveira Vox Sum Vitae (2011) vibráfono, electrónica e danza
Francisco Tárrega Recuerdos de la Alhambra (1896) ensemble de clarinetes, percusión e danza

* Estrea absoluta

 

GRUPO DE PERCUSIÓN DO CMUS XOÁN MONTES
Pablo Carballeira, Uxío Domínguez, César Fouce, Marcos Roca e Pablo del Valle

ENSEMBLE DE CLARINETES DO CMUS XOÁN MONTES
Diego Bermúdez, Eduardo Díaz, Laura García, Lucía Gómez, Melina Iglesias, Álex López, Iván Martínez, Victoria Oropeza, José Ramón Saborido e Uxía Sierra

GRUPO DE DANZA CONTEMPORÁNEAS DO CPD DE LUGO
Mariam Matrem Virginem: Lucía Baamonde e Ana Rodríguez
Tactus: Irene Crespo, Paloma Fernández, Nerea López, Paula Martínez, Stephanía Orozco, Laura Xiao Ouro e Laura Pan
Magnum Mysterium: Lucía Álvarez, Alba Burón, Estela Castrillón, Carlota Castro, Candela García, Jesús Fagil, Laura Fernández, Ignacio Illán, Laura López, Marta Montes, Aroa Pérez, Laura Reboredo, Amparo Silva e Carmen Valcárcel
Azul: Raquel Ameijide, Sandra Carreira, Carlota Criado, Noa Fagil, Paula Fernández, Paula García, Ariadna Sánchez e Xián Varela
Vamo, plimo y adoremo: Sofía Brezmes, Xacobe Bruña, Sara Castro, Jimena Conde, Andrea Díaz, Camino Fernández, Camilo Gavela, Atenea López, Carla Martínez, Carlota Novo, Aldara Rodríguez e Uxía Rois.
Alegorías: Irene Crespo, Paloma Fernández, Nerea López, Paula Martínez, Stephanía Orozco, Laura Xiao Ouro e Laura Pan.
Recuerdos de la Alhambra: Nahir Armada, Jimena Carballada, Laura Carreira, María Díaz, Aitana Fuentes, Carla Mosteiro, Nuria Otero, Carlota Paz, Claudia Pérez, Claudia Pía, Helena Silva e Lucía Télez
Vox Sum Vitae: Lucía Baamonde e Ana Rodríguez

Silvia Victoria Eijo (Magnum Mysterium), Alba Felpete (Azul), Ana Belén Ferreiro (Mariam Matrem V¡rginem e Alegorías), Reyes González (Recuerdos de la Alhambra), Julia Penado (Vox Sum Vitae) e Xiana Vilas (Vamo, plimo y adoremo e Tactus) coreografías